هفت حلقه از مایه داران زنجیره ای ایرانی
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 01:51 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست بسیج دانشجویی دانشگاه آزادخوی | ( نظرات )

همین چند وقت پیش بود که خبری مثل بمب در فضای خبری منفجر شد و انگشت حیرت خیلی ها به سمت دهانشان نشانه رفت. خبر آمد بابک زنجانی مولتی میلیاردر ایرانی بازداشت شد ... همین خبر خیلی ها را به صرافت انداخت که شروع کنند به چرتکه انداختن و شمردن صفرهای حساب این مایه دار ۴۲ ساله و گوگل کردن فهرست دارایی ها و مایملک او. حالا این روزها بنرها و تابلوهای عظیم هواپیمایی قشم که اینجا و آنجا روی پل های عابر و در و دیوار خیلی شیک و تر و تمیز آمد را به سفر فرا می خواند، بیشتر از قبل توی چشم می زند و این سوال مانند یک کلنگ بر مغز آدم فرود می آید که این همه ثروت چگونه در حساب یک کارآفرین ۴۲ ساله ذخیره شده و اساسا ریشه این همه جنجال آفرینی کجاست؟


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اما بابک زنجانی تنها و اولین پولدار جنجالی نیست. به گزارش برترین ها و به نقل از چلچراغ، بعد ازپیروزی انقلاب بودند افرادی که نامشان مدتی در صدر خبرها آمد، پرونده شان پیگیری شد، به نتیجه رسید و ... تمام اما باز تا چند وقت بعد یکی دیگر جایگزین قبلی شد و این زنجیره مدام با حلقه های جدیدتری بلند و بلندتر شد اما در میان این پولدارهای جنجالی نام چند نفر بیش از بقیه در ذهن ها باقی ماند.


 فاضل ۱۲۳ میلیاردی

سال ۷۴ بود که نامی در میان افکار عمومی دهان به دهان چرخید و رقم بزرگی به اندازه ۱۲۳ میلیارد تومان وارد ادبیات ملت ایران شد؛ فاضل خداداد یک بازرگانی ایرانی به اتهام تبانی با کارمندان بانک صادران ایران و ۱۲۳ میلیارد تومان اختلاس از این بانک درنهایت به اعدام محکوم و اول آذر ۷۴ حکم او اجرا شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


فاضل خداداد پسر یکی از معتمدان میدان بار تهران به نام حاجی خدادادخان خداداد بود و فعالیت های ساختمانی و برج سازی می کرد. او با شروع جنگ ایران و عراق در مهرماه ۱۳۵۹ از ایران خارج شد و پس از پایان جنگ در شهریورماه سال ۶۷ به ایران بازمی گردد و با معرفی مرتضی رفیقدوست در یکی از شعبه های بانک صادرات حساب جاری باز می کند و از همان زمان سناریوی اختلاس او را از این بانک کلید می خورد.

در نهایت در بهمن ۱۳۷۱ رئیس اداره کل بانک صادرات ایران متوجه اختلاس می شود و با تماس های مداوم با فاضل خداداد که در آن زمان در پاریس بود، او را وادار به بازگشت به ایران می کند. نتیجه این می شود که از محل وجوهی که اختلاس شده بود، جمعا ۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ظرف حدود یک ماه وصول می شود اما بیش از هشت میلیون دلار پولی که از کشور خارج کرده بود، هیچگاه برنگشت و در نهایت هم به حکم دادگاه و به جرم فساد فی الارض به اعدام محکوم و حکمش اجرا شد. به این ترتیب فاضل خداداد شد نخستین مجرم اقتصادی اعدامی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و تا شهریور ۱۳۹۰ هم رکورددار اختلاس در ایران بود.

 از رفیق دوست تا افراشته

پرونده فاضل خداداد اما یک متهم نام آشنای دیگر هم داشت؛ مرتضی رفیق دوست، متهم ردیف دوم. او در جریان پرونده اختلاس ۱۲۳ میلیاردی همراه با متهم ردیف سوم (تحویلدار چک های رمزدار) به حبس ابد محکوم شدند ولی پس از مدتی حکم حبس ابد او بخشیده و در نهایت آزاد شد. چند سال بعد او در کلاهبرداری دیگری از مردم تبریز به بهانه مسکن سازی بازداشت و دوباره آزاد شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


پس از این دادگاه، اختلاس در رقم های کوچک به کرات ادامه داشت تا آنکه برادران افراشته به سراغ بانک صادرات رفتند و در قالب برج سازی ده ها میلیارد تومان از این بانک تسهیلات گرفتند که دادگاه آنان نیز به صورت علنی برگزار شد و در نهایت یکی از برادران به ۲۰ و برادر دیگر به ۲۵ سال زندان محکوم شدند.

 شهرام جزایری عرب

داستان اناسیس را حتما شما هم شنیده اید، همان ثروتمند فرنگی که می گویند از بندکفش فروشی در خیابان به ثروتی هنگفت رسید. یک ورژن وطنی که پرونده اش تبدیل شد به یکی از جنجالی ترین پرونده های فساد اقتصادی، شهرام جزایری بود که فعالیتش را از دستفروشی آغاز کرد و در ۲۹ سالگی بازداشت شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


ماجرای شهرام جزایری تا مدت ها سر زبان مردم کوچه و بازار بود و خیلی ها پیگیر پرونده او و حکم دادگاه بودند. دادگاه شهرام جزایری علاوه بر آنکه به اتهامات اقتصادی متعدد او رسیدگی کرد، ۵۰ نفر دیگر را هم در ارتباط با این پرونده محاکمه کرد و در نهایت به ۲۷ سال حبس جزایری رأی دادند.

شهرام خان به این حکم اعتراض کرد و در شرایطی که منتظر پاسخ دادگاه دیوان عالی کشور بود، در جریان انتقال برای معرفی دارایی هایش فرار کرد. البته دادگاه متوقف نشد و در هفت اسفند ۱۳۸۵ او را به ۱۴ سال زندان، ۱۰ سال تبعید، ۱۰ سال محرومیت از فعالیت های بازرگانی و تجاری و جریمه نقدی ۱۲۲میلیون و ۸۴۰ هزار و ۲۰۰ دلاری محکوم کرد.

در نهایت در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۵شهرام جزایری در روستایی در کشور عمان دستگیر شد و روز ۲۸ اسفند به ایران بازگردانده شد. شهرام جزایری در نهایت به ۱۱ سال حبس تعزیری، رد مبلغ ۴۸ میلیون و ۶۰۰هزار و ۱۸۵ دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل ۹۷ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا به صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران و محرومیت از فعالیت بازرگانی در بخش صادرات و واردات و نیز محرومیت از اخذ هرگونه تسهیلات بانکی اعم از ریالی و ارزی به مدت ۱۰ سال محکوم شد.

 سلطان شکر

طبق یک قاعده در علم فیزیک که می گوید انرژی از بین نمی رود، بلکه از صورتی به صورت دیگر تبدیل می شود، ماجرای اختلاس ها و ثروت اندوزی های مسئله دار هم گویا به شیوه همین قاعده از زنجیره ای به زنجیره دیگر تبدیل می شوند؛ آنچنان که هنوز مهر حکم پرونده سه هزار میلیارد اختلاس خشک نشده بود که پرونده ای رو شد با عنوان "سلطان شکر". این مورد از جهاتی یک سر و گردن از سایر پرونده ها بالاتر بود؛ اول اینکه بعد از سه هزار میلیارد، معروفترین فساد اقتصادی بود و دوم اینکه حکم صادره برای متهم ردیف اول که نامش هیچ گاه به درستی فاش نشد، خودش مقوله ای بود بسیار عجیب. حدود یک قرن بازداشت برای متهمان و مرگ ناگهانی متهم ردیف اول که به "محمدرضا ی" معروف شده بود.


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


ماجرا از این قرار بود که بعد از مدت ها پیگیری در نهایت فردی که روزگاری کارمند ساده شهرداری کرج بود و ظرف حدود ۱۶ سال به ثروتی معادل صدها میلیارد تومان رسیده بود، دستگیر و در جلساتی محاکمه شد. او یک بار در سال ۸۷ با وثیقه ۱۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد اما حکم او که در مرحله تجدید نظر بود، به کلی نقض شد و دو سال بعد در حالی که در حال رسیدگی مجدد بود، خبر آمد متهم اصلی درگذشته است؛ هر چند هیچ کسی نفهمید که او کجا دفن شده است.

 مَه آفرید امیر خسروی

سال ۱۳۹۰ بود که زمزمه ای آرام آرام بالا گرفت و تبدیل شد به خبری رسمی در محافل مختلف. اسمی به میان آمد که ابدا خیلی ها فکر می کردند یک خانم ایرانی است اما بعدتر معلوم شد مردی است به نام مه آفرید که خط امثال شهرام جزایری را ادامه داده و توانسته با لطایف الحیل سه هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی ایران اختلاس کند.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


مه آفرید که بعضی ها او را به اسم امیرمنصور آریا می شناختند، در سال های ۸۴ و ۸۵ با بردارانش یک گاوداری داشتند که آن را با استفاده از وام طرح های زودبازده بنیانگذاری کرده بودند اما یواش یواش با استفاده از ترفندهای نگو و نپرس صاحب کلی شرکت اسمی و رسمی شدند و در نهایت زمانی بازداشت شد که قضیه اختلاس سه هزار میلیارد تومان او رو شد. دادگاه مه آفرید خسروی یکی از طولانی ترین دادگاه های اقتصادی بود و در نهایت چهار تن از متهمان به اعدام، دو تن به حبس ابد و سایر متهمان نیز به حبس های طولانی مدت محکوم شدند.

 محمودرضا خاوری

در جریان رسیدگی به پرونده مه آفرید خسروی یک نام مداوم تکرار می شد؛ محمودرضا خاوری، مدیرعامل بانک ملی در زمان وقوع اختلاس سه هزار میلیاردی. او که تابعیت دوگانه ایران و کانادا دارد در هفته اول مهر ماه ۱۳۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران به خاطر "مشکلات عصبی حادث شده و بیماری مزمن" و همچنین دست داشتن در اختلاس بزرگ استعفا داد و به کانادا فرار کرد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


مقامات ایرانی پلیس اینترپل را در جریان گذاشته و خواستند خاوری را بازداشت کنند اما او هنوز هم دم به تله نداده است. هر چند بارها محل سکونت او در کانادا لو رفت و عکس هایش منتشر شد اما دولت کانادا این روزها می گوید او در کانادا نیست. با این حساب یک حلقه از زنجیره پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی هنوز مفقود است.

 ... و اما بابک زنجانی

بابک زنجانی با نام کامل بابک مرتضی زنجانی (متولد ۲۱ اسفند ۱۳۴۹ در تهران) تاجر، کارآفرین و سرمایه دار ایرانی است که مدتیست توسط دادستانی کشور بازداشت شده است. بیش از ۷۰ شرکت ایرانی و خارجی و نیز مالک و رئیس هیئت مدیره باشگاه فوتبال راه آهن است. قصه بابک از سربازی او آغاز می شود؛ آنجا که سرباز سپاه اردکان می شود.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


بعد راننده نوربخش، رئیس فقید بانک مرکزی و بعد یواش یواش می افتد توی کار دلالی برای بانک مرکزی و ... می رود و می رود تا جایی که امروز ساعتی دارد به ارزش صدها میلیون تومان و انگشتری با نگین و الماس و چهار موتور سیکلت بی ام دبلیو فقط برای وقت گذرانی و ... و رستورانی و شرکت هواپیمایی و ... هزاران دارایی دیگر که شاید روزی در دادگاهی همین حوالی فهرستش آشکار شود و منابع درآمدش. یقینا سالامبور فروشی و دلالی برای بانک مرکزی، همه این سرمایه را گرد نیاورده است ...


مرتبط با: سیاسی ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
https://www.hmhb.org/buy-cbd-oil-near-me/ سه شنبه 6 اسفند 1398 03:04 ب.ظ
I don't know whether it's just me or if perhaps everyone else encountering problems with
your website. It seems like some of the written text in your content are running off the
screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well?
This may be a problem with my browser because I've had this happen previously.

Cheers
best CBD oil پنجشنبه 1 اسفند 1398 07:32 ب.ظ
What's up Dear, are you really visiting this web site regularly,
if so afterward you will definitely take fastidious know-how.
וילות להשכרה באילת شنبه 19 بهمن 1398 12:44 ب.ظ
Index Search Villas and lofts to book, search by region, find in minutes a villa rented by city, several
different rooms lofts and villas. Be stunned at the wonderful pictures and data that they have to offer you.
The site is a center for everyone the ads inside field, bachelorette
party? Enjoy an associate who leaves Israel? Whatever the key reason why you should rent a villa for a potential event or merely
a group recreation appropriate for any age. The
website is also the centre of rooms by way of the hour,
which is definitely another subject, for lovers
who want a deluxe room equipped for discreet entertainment having a spouse or lover.
Whatever you are searching for, the 0LOFT website is really
a try to find you to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South
and Gush Dan.
메이저놀이터 جمعه 4 بهمن 1398 02:02 ق.ظ
great website..plenty of useful information here
Blur Background شنبه 28 دی 1398 03:35 ب.ظ
amazing article
Logo Maker شنبه 28 دی 1398 03:11 ب.ظ
nice job
fastest diet pills that work in 2020 یکشنبه 1 دی 1398 08:08 ق.ظ
It's difficult to find knowledgeable people in this particular subject, however, you sound like you know what you're talking about!
Thanks
potent fat burners یکشنبه 1 دی 1398 08:04 ق.ظ
Everyone loves it when people come together and share opinions.
Great site, keep it up!
diet pills شنبه 30 آذر 1398 08:39 ب.ظ
Hello, constantly i used to check blog posts here early in the daylight,
because i love to gain knowledge of more and more.
read more دوشنبه 25 آذر 1398 01:36 ب.ظ
I was suggested this web site by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody
else know such detailed about my difficulty. You're wonderful!
Thanks!
dr auto glendale az چهارشنبه 20 آذر 1398 03:30 ب.ظ
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your website provided us with helpful info to work on. You've done an impressive job and our whole community might
be thankful to you.
Best CBD creams سه شنبه 19 آذر 1398 02:53 ب.ظ
Does your website have a contact page? I'm having a tough time locating it but,
I'd like to send you an email. I've got some suggestions for
your blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing
it grow over time.
kuk förstoring پنجشنبه 14 آذر 1398 01:58 ق.ظ
I'm curious to find out what blog platform you have been utilizing?

I'm experiencing some small security issues with my latest blog and I would like
to find something more safe. Do you have any solutions?
코인카지노 دوشنبه 27 آبان 1398 10:53 ب.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
abu dhabi escorts شنبه 18 آبان 1398 02:20 ب.ظ
The perfect man is normally the grooms most reliable and faithful pal or relative.

The very best man is usually the grooms most trustworthy and faithful friend or relative.
The ushers would be the grooms brothers, cousin, or finest mates,
or brothers and shut family members of the bride. Responsibilities of
the most effective Man Before the marriage, he - pays for his own attire, purchased or rented.

May give the envelope to the officiant earlier than the ceremony.
Throughout the ceremony, he - just isn't part of the processional but enters with the groom, standing behind the groom and slightly to the left.

After the ceremony, he - immediately serves as one of the
witnesses in signing the marriage license. At the reception, he -
does not stand within the receiving line until he is also the
father of the groom. After the reception, he - promptly returns both his and the grooms rented formal wear to the suitable location.
דירות דיסקרטיות جمعه 26 مهر 1398 07:07 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park
in Singapore. I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses
for his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. He's well developed,
with incredible arms and also a chest that sticks
out for this sweater. We're standing ahead of one another dealing with people, what we'd like for future years, what we're searching
for on another person. He starts telling me that he has been rejected a great
deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I say
He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I do not know. Everything happens for good reason right.
But inform me, you would not reject me, could you
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you at this time?' he explained as I get nearer to him and kiss him.

‘The very next time don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I enjoy how we think.' , he said.

For now, I start scrubbing my heel bone as part of his leg, massaging it slowly. ‘So what can you enjoy ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone to know whatever they want. Somebody that won't say yes even if I said yes. Someone who's not scared of attempting new stuff,' he says. ‘I'm never afraid of trying a new challenge, especially on the subject of making new stuff in the sack ', I intimate ‘And I enjoy girls that are direct, who cut from the chase, like you merely did. To get
honest, that's a huge turn on.
sms marketing uae سه شنبه 16 مهر 1398 07:38 ق.ظ
Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but after I clicked
submit my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not
writing all that over again. Regardless, just wanted to say excellent blog!
den haag escorts شنبه 13 مهر 1398 09:46 ب.ظ
The best man is usually the grooms most reliable and faithful friend or relative.
The best man is usually the grooms most reliable and
faithful good friend or relative. The ushers stands out as
the grooms brothers, cousin, or finest associates, or brothers and close kin of the bride.
Responsibilities of one of the best Man Before the marriage, he - pays for his own attire, bought or rented.

May give the envelope to the officiant earlier than the ceremony.
In the course of the ceremony, he - is not a part of the processional but enters with the groom,
standing behind the groom and barely to the left. After the
ceremony, he - instantly serves as one of the witnesses in signing the wedding license.

On the reception, he - doesn't stand within the
receiving line except he can be the father of the groom.

After the reception, he - promptly returns each his and the
grooms rented formal wear to the suitable location.
togel angka main پنجشنبه 11 مهر 1398 02:21 ب.ظ
Hey! I could have sworn I've been to this blog before but after checking through some of the post
I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely delighted I found it and I'll
be bookmarking and checking back frequently!
abnehmpillen پنجشنبه 4 مهر 1398 10:57 ب.ظ
This post is priceless. Where can I find out more?
Beste DiäTpillen پنجشنبه 4 مهر 1398 08:58 ب.ظ
You made some good points there. I looked on the internet
for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.
0LOFT سه شنبه 2 مهر 1398 04:48 ب.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search by region,
find during first minutes a villa for rental by city,
a variety of rooms lofts and villas. Be thankful for the wonderful
pictures and information that the site has to offer you you.
The site is a center for all of you the ads from the field, bachelorette party?
Use a buddy who leaves Israel? Regardless of what the reason why you have to rent a villa for the two
event or simply a team recreation appropriate for any age.
The site is also the middle of rooms through the hour, which is definitely another subject, for lovers who are trying to find an opulent room equipped for discreet entertainment by using a
spouse or lover. Whatever you are searching for, the 0LOFT website constitutes a hunt for
you to identify rentals for loft villas and rooms throughout Israel,
North South and Gush Dan.
london escorts دوشنبه 1 مهر 1398 12:19 ق.ظ
The perfect man is often the grooms most trustworthy and faithful friend
or relative. The very best man is normally the grooms most reliable and faithful buddy or relative.
The ushers will be the grooms brothers, cousin, or best pals, or brothers and shut relatives of the bride.
Responsibilities of the most effective Man Before the marriage, he - pays for his
personal attire, purchased or rented. May give the envelope to the officiant earlier than the
ceremony. In the course of the ceremony, he
- shouldn't be a part of the processional but enters with the groom, standing behind the groom and slightly to the left.
After the ceremony, he - immediately serves as one of
the witnesses in signing the wedding license.
At the reception, he - doesn't stand within the receiving line
until he is also the father of the groom. After the reception, he -
promptly returns both his and the grooms rented
formal put on to the appropriate location.
Click For More یکشنبه 17 شهریور 1398 06:01 ب.ظ
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from
somewhere? A theme like yours with a few simple
adjustements would really make my blog jump out. Please let me
know where you got your theme. Thanks
Fesseln und Ficken سه شنبه 12 شهریور 1398 08:18 ق.ظ
Thanks for some other informative blog. The place else may I get that type of
information written in such an ideal approach?
I've a venture that I am simply now running on, and I have been at the glance out for such information.
Sexgeschichten Gratis سه شنبه 12 شهریور 1398 12:04 ق.ظ
It's nearly impossible to find knowledgeable people in this particular topic,
but you seem like you know what you're talking about!

Thanks
נערות ליווי ברמת גן سه شنبه 8 مرداد 1398 03:37 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's developing a cappuccino. He
could be handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face,
hazel eyes and the most wonderful lips I've seen.
They are well made, with incredible arms and also a chest that stands apart within this sweater.

We're standing in the front of each other discussing our lives, what we'd like for future years, what we're seeking on another
person. He starts saying that she has been rejected plenty of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for good reason right.
But let me know, you would not reject me, could you
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you at this time?' he explained as I get much better him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I favor how we think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my hindfoot within his leg, massaging it slowly. ‘What can you enjoy ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I really like determined women. Someone to know what they have to want. Someone who won't say yes although I said yes. Someone who's unafraid of attempting something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid of attempting something mroe challenging, especially in relation to making a new challenge in the bedroom ', I intimate ‘And Everyone loves ladies who are direct, who cut from the chase, like you only did. To get
honest, that is a huge turn on.
וילות להשכרה בצפון یکشنبه 30 تیر 1398 07:53 ق.ظ
thank you a good deal this fabulous website will
be proper and casual
here یکشنبه 16 تیر 1398 06:48 ق.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought this post
was good. I don't know who you are but definitely you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
נערת ליווי בבת ים شنبه 15 تیر 1398 06:26 ق.ظ
Sexy2call Quick search and acquire the newest results Locate a massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Seeking escort girls?

Discrete apartments? Make a quick search by region
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نظر سنجی
بازدیدکنندگان گرامی، لطفاً نظر خود را نسبت به مزاکرات ژنو اعلام کنید.


دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic