تبلیغات
حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوی - هفت حلقه از مایه داران زنجیره ای ایرانی
هفت حلقه از مایه داران زنجیره ای ایرانی
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 02:51 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست بسیج دانشجویی دانشگاه آزادخوی | ( نظرات )

همین چند وقت پیش بود که خبری مثل بمب در فضای خبری منفجر شد و انگشت حیرت خیلی ها به سمت دهانشان نشانه رفت. خبر آمد بابک زنجانی مولتی میلیاردر ایرانی بازداشت شد ... همین خبر خیلی ها را به صرافت انداخت که شروع کنند به چرتکه انداختن و شمردن صفرهای حساب این مایه دار ۴۲ ساله و گوگل کردن فهرست دارایی ها و مایملک او. حالا این روزها بنرها و تابلوهای عظیم هواپیمایی قشم که اینجا و آنجا روی پل های عابر و در و دیوار خیلی شیک و تر و تمیز آمد را به سفر فرا می خواند، بیشتر از قبل توی چشم می زند و این سوال مانند یک کلنگ بر مغز آدم فرود می آید که این همه ثروت چگونه در حساب یک کارآفرین ۴۲ ساله ذخیره شده و اساسا ریشه این همه جنجال آفرینی کجاست؟


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اما بابک زنجانی تنها و اولین پولدار جنجالی نیست. به گزارش برترین ها و به نقل از چلچراغ، بعد ازپیروزی انقلاب بودند افرادی که نامشان مدتی در صدر خبرها آمد، پرونده شان پیگیری شد، به نتیجه رسید و ... تمام اما باز تا چند وقت بعد یکی دیگر جایگزین قبلی شد و این زنجیره مدام با حلقه های جدیدتری بلند و بلندتر شد اما در میان این پولدارهای جنجالی نام چند نفر بیش از بقیه در ذهن ها باقی ماند.


 فاضل ۱۲۳ میلیاردی

سال ۷۴ بود که نامی در میان افکار عمومی دهان به دهان چرخید و رقم بزرگی به اندازه ۱۲۳ میلیارد تومان وارد ادبیات ملت ایران شد؛ فاضل خداداد یک بازرگانی ایرانی به اتهام تبانی با کارمندان بانک صادران ایران و ۱۲۳ میلیارد تومان اختلاس از این بانک درنهایت به اعدام محکوم و اول آذر ۷۴ حکم او اجرا شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


فاضل خداداد پسر یکی از معتمدان میدان بار تهران به نام حاجی خدادادخان خداداد بود و فعالیت های ساختمانی و برج سازی می کرد. او با شروع جنگ ایران و عراق در مهرماه ۱۳۵۹ از ایران خارج شد و پس از پایان جنگ در شهریورماه سال ۶۷ به ایران بازمی گردد و با معرفی مرتضی رفیقدوست در یکی از شعبه های بانک صادرات حساب جاری باز می کند و از همان زمان سناریوی اختلاس او را از این بانک کلید می خورد.

در نهایت در بهمن ۱۳۷۱ رئیس اداره کل بانک صادرات ایران متوجه اختلاس می شود و با تماس های مداوم با فاضل خداداد که در آن زمان در پاریس بود، او را وادار به بازگشت به ایران می کند. نتیجه این می شود که از محل وجوهی که اختلاس شده بود، جمعا ۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ظرف حدود یک ماه وصول می شود اما بیش از هشت میلیون دلار پولی که از کشور خارج کرده بود، هیچگاه برنگشت و در نهایت هم به حکم دادگاه و به جرم فساد فی الارض به اعدام محکوم و حکمش اجرا شد. به این ترتیب فاضل خداداد شد نخستین مجرم اقتصادی اعدامی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و تا شهریور ۱۳۹۰ هم رکورددار اختلاس در ایران بود.

 از رفیق دوست تا افراشته

پرونده فاضل خداداد اما یک متهم نام آشنای دیگر هم داشت؛ مرتضی رفیق دوست، متهم ردیف دوم. او در جریان پرونده اختلاس ۱۲۳ میلیاردی همراه با متهم ردیف سوم (تحویلدار چک های رمزدار) به حبس ابد محکوم شدند ولی پس از مدتی حکم حبس ابد او بخشیده و در نهایت آزاد شد. چند سال بعد او در کلاهبرداری دیگری از مردم تبریز به بهانه مسکن سازی بازداشت و دوباره آزاد شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


پس از این دادگاه، اختلاس در رقم های کوچک به کرات ادامه داشت تا آنکه برادران افراشته به سراغ بانک صادرات رفتند و در قالب برج سازی ده ها میلیارد تومان از این بانک تسهیلات گرفتند که دادگاه آنان نیز به صورت علنی برگزار شد و در نهایت یکی از برادران به ۲۰ و برادر دیگر به ۲۵ سال زندان محکوم شدند.

 شهرام جزایری عرب

داستان اناسیس را حتما شما هم شنیده اید، همان ثروتمند فرنگی که می گویند از بندکفش فروشی در خیابان به ثروتی هنگفت رسید. یک ورژن وطنی که پرونده اش تبدیل شد به یکی از جنجالی ترین پرونده های فساد اقتصادی، شهرام جزایری بود که فعالیتش را از دستفروشی آغاز کرد و در ۲۹ سالگی بازداشت شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


ماجرای شهرام جزایری تا مدت ها سر زبان مردم کوچه و بازار بود و خیلی ها پیگیر پرونده او و حکم دادگاه بودند. دادگاه شهرام جزایری علاوه بر آنکه به اتهامات اقتصادی متعدد او رسیدگی کرد، ۵۰ نفر دیگر را هم در ارتباط با این پرونده محاکمه کرد و در نهایت به ۲۷ سال حبس جزایری رأی دادند.

شهرام خان به این حکم اعتراض کرد و در شرایطی که منتظر پاسخ دادگاه دیوان عالی کشور بود، در جریان انتقال برای معرفی دارایی هایش فرار کرد. البته دادگاه متوقف نشد و در هفت اسفند ۱۳۸۵ او را به ۱۴ سال زندان، ۱۰ سال تبعید، ۱۰ سال محرومیت از فعالیت های بازرگانی و تجاری و جریمه نقدی ۱۲۲میلیون و ۸۴۰ هزار و ۲۰۰ دلاری محکوم کرد.

در نهایت در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۵شهرام جزایری در روستایی در کشور عمان دستگیر شد و روز ۲۸ اسفند به ایران بازگردانده شد. شهرام جزایری در نهایت به ۱۱ سال حبس تعزیری، رد مبلغ ۴۸ میلیون و ۶۰۰هزار و ۱۸۵ دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل ۹۷ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا به صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران و محرومیت از فعالیت بازرگانی در بخش صادرات و واردات و نیز محرومیت از اخذ هرگونه تسهیلات بانکی اعم از ریالی و ارزی به مدت ۱۰ سال محکوم شد.

 سلطان شکر

طبق یک قاعده در علم فیزیک که می گوید انرژی از بین نمی رود، بلکه از صورتی به صورت دیگر تبدیل می شود، ماجرای اختلاس ها و ثروت اندوزی های مسئله دار هم گویا به شیوه همین قاعده از زنجیره ای به زنجیره دیگر تبدیل می شوند؛ آنچنان که هنوز مهر حکم پرونده سه هزار میلیارد اختلاس خشک نشده بود که پرونده ای رو شد با عنوان "سلطان شکر". این مورد از جهاتی یک سر و گردن از سایر پرونده ها بالاتر بود؛ اول اینکه بعد از سه هزار میلیارد، معروفترین فساد اقتصادی بود و دوم اینکه حکم صادره برای متهم ردیف اول که نامش هیچ گاه به درستی فاش نشد، خودش مقوله ای بود بسیار عجیب. حدود یک قرن بازداشت برای متهمان و مرگ ناگهانی متهم ردیف اول که به "محمدرضا ی" معروف شده بود.


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


ماجرا از این قرار بود که بعد از مدت ها پیگیری در نهایت فردی که روزگاری کارمند ساده شهرداری کرج بود و ظرف حدود ۱۶ سال به ثروتی معادل صدها میلیارد تومان رسیده بود، دستگیر و در جلساتی محاکمه شد. او یک بار در سال ۸۷ با وثیقه ۱۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد اما حکم او که در مرحله تجدید نظر بود، به کلی نقض شد و دو سال بعد در حالی که در حال رسیدگی مجدد بود، خبر آمد متهم اصلی درگذشته است؛ هر چند هیچ کسی نفهمید که او کجا دفن شده است.

 مَه آفرید امیر خسروی

سال ۱۳۹۰ بود که زمزمه ای آرام آرام بالا گرفت و تبدیل شد به خبری رسمی در محافل مختلف. اسمی به میان آمد که ابدا خیلی ها فکر می کردند یک خانم ایرانی است اما بعدتر معلوم شد مردی است به نام مه آفرید که خط امثال شهرام جزایری را ادامه داده و توانسته با لطایف الحیل سه هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی ایران اختلاس کند.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


مه آفرید که بعضی ها او را به اسم امیرمنصور آریا می شناختند، در سال های ۸۴ و ۸۵ با بردارانش یک گاوداری داشتند که آن را با استفاده از وام طرح های زودبازده بنیانگذاری کرده بودند اما یواش یواش با استفاده از ترفندهای نگو و نپرس صاحب کلی شرکت اسمی و رسمی شدند و در نهایت زمانی بازداشت شد که قضیه اختلاس سه هزار میلیارد تومان او رو شد. دادگاه مه آفرید خسروی یکی از طولانی ترین دادگاه های اقتصادی بود و در نهایت چهار تن از متهمان به اعدام، دو تن به حبس ابد و سایر متهمان نیز به حبس های طولانی مدت محکوم شدند.

 محمودرضا خاوری

در جریان رسیدگی به پرونده مه آفرید خسروی یک نام مداوم تکرار می شد؛ محمودرضا خاوری، مدیرعامل بانک ملی در زمان وقوع اختلاس سه هزار میلیاردی. او که تابعیت دوگانه ایران و کانادا دارد در هفته اول مهر ماه ۱۳۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران به خاطر "مشکلات عصبی حادث شده و بیماری مزمن" و همچنین دست داشتن در اختلاس بزرگ استعفا داد و به کانادا فرار کرد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


مقامات ایرانی پلیس اینترپل را در جریان گذاشته و خواستند خاوری را بازداشت کنند اما او هنوز هم دم به تله نداده است. هر چند بارها محل سکونت او در کانادا لو رفت و عکس هایش منتشر شد اما دولت کانادا این روزها می گوید او در کانادا نیست. با این حساب یک حلقه از زنجیره پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی هنوز مفقود است.

 ... و اما بابک زنجانی

بابک زنجانی با نام کامل بابک مرتضی زنجانی (متولد ۲۱ اسفند ۱۳۴۹ در تهران) تاجر، کارآفرین و سرمایه دار ایرانی است که مدتیست توسط دادستانی کشور بازداشت شده است. بیش از ۷۰ شرکت ایرانی و خارجی و نیز مالک و رئیس هیئت مدیره باشگاه فوتبال راه آهن است. قصه بابک از سربازی او آغاز می شود؛ آنجا که سرباز سپاه اردکان می شود.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


بعد راننده نوربخش، رئیس فقید بانک مرکزی و بعد یواش یواش می افتد توی کار دلالی برای بانک مرکزی و ... می رود و می رود تا جایی که امروز ساعتی دارد به ارزش صدها میلیون تومان و انگشتری با نگین و الماس و چهار موتور سیکلت بی ام دبلیو فقط برای وقت گذرانی و ... و رستورانی و شرکت هواپیمایی و ... هزاران دارایی دیگر که شاید روزی در دادگاهی همین حوالی فهرستش آشکار شود و منابع درآمدش. یقینا سالامبور فروشی و دلالی برای بانک مرکزی، همه این سرمایه را گرد نیاورده است ...


مرتبط با: سیاسی ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
נערות ליווי ברמת גן سه شنبه 8 مرداد 1398 03:37 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's developing a cappuccino. He
could be handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face,
hazel eyes and the most wonderful lips I've seen.
They are well made, with incredible arms and also a chest that stands apart within this sweater.

We're standing in the front of each other discussing our lives, what we'd like for future years, what we're seeking on another
person. He starts saying that she has been rejected plenty of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for good reason right.
But let me know, you would not reject me, could you
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you at this time?' he explained as I get much better him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I favor how we think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my hindfoot within his leg, massaging it slowly. ‘What can you enjoy ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I really like determined women. Someone to know what they have to want. Someone who won't say yes although I said yes. Someone who's unafraid of attempting something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid of attempting something mroe challenging, especially in relation to making a new challenge in the bedroom ', I intimate ‘And Everyone loves ladies who are direct, who cut from the chase, like you only did. To get
honest, that is a huge turn on.
וילות להשכרה בצפון یکشنبه 30 تیر 1398 07:53 ق.ظ
thank you a good deal this fabulous website will
be proper and casual
here یکشنبه 16 تیر 1398 06:48 ق.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought this post
was good. I don't know who you are but definitely you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
נערת ליווי בבת ים شنبه 15 تیر 1398 06:26 ق.ظ
Sexy2call Quick search and acquire the newest results Locate a massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Seeking escort girls?

Discrete apartments? Make a quick search by region
נערות ליווי سه شنبه 4 تیر 1398 02:46 ب.ظ
"We should build to another crescendo, cheri," he
said. "Therefore we should have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled with lust,
along with the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I had been feeling a stronger arousal now
as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the head of his cock push agonizingly at the entrance of my pussy, and I wanted him to thrust into me hard.
Instead he retracted and slid his hardness back as much as my clit.I became aching to own him inside, and I really could
tell that his have to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to complement mine, and I knew the feeling of my wet pussy lips
to the head of his cock was getting a lot both for of us.


"Enable the finale begin," he stated, and then he slid the tip
of his cock inside me.

Both of us gasped as they held his cock there to get a moment.
I contracted my pussy to get him further inside, and he threw his head back for the sensation. Inch by excruciating
inch he pushed his cock inside me, each time I squeezed my pussy
around him. His cock felt wonderful mainly because it filled
me, but I needed it all inside me. I rolled sideways
and rested my leg against his shoulder, and hubby
plunged his cock completely in.
canadian viagra suppliers یکشنبه 19 خرداد 1398 03:04 ق.ظ

For the reason that the admin of this web page is working, no hesitation very soon it will be well-known, due to its quality contents.
can you take viagra more than once a day شنبه 18 خرداد 1398 10:50 ق.ظ

Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one? Thanks a lot!
click شنبه 11 خرداد 1398 10:51 ب.ظ
It is the best time to make a few plans for the longer term and it's time to be happy.
I have read this put up and if I may just I want to counsel you few attention-grabbing things or suggestions.
Perhaps you can write next articles relating to this article.
I wish to learn more things approximately it!
olej cbd kielce پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:05 ق.ظ
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your site,
how can i subscribe for a blog web site? The account
helped me a acceptable deal. I had been tiny bit
acquainted of this your broadcast offered bright clear idea
olej konopny cbd پنجشنبه 9 خرداد 1398 06:55 ق.ظ
I blog often and I seriously thank you for your content.
This article has really peaked my interest. I will bookmark your site and
keep checking for new information about once a week.
I opted in for your RSS feed as well.
dismissed پنجشنبه 9 خرداد 1398 05:05 ق.ظ
you are in reality a excellent webmaster. The site loading
speed is amazing. It seems that you're doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterwork. you've performed a
wonderful task on this subject!
olej z konopii cbd cena چهارشنبه 8 خرداد 1398 11:01 ق.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really
enjoyed surfing around your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!
cbd چهارشنبه 8 خرداد 1398 12:52 ق.ظ
Hi, yeah this piece of writing is truly pleasant and
I have learned lot of things from it concerning blogging.
thanks.
page یکشنبه 5 خرداد 1398 08:15 ب.ظ
It's awesome to go to see this site and reading the views of all
colleagues on the topic of this paragraph, while I am also keen of getting experience.
Valorie پنجشنبه 2 خرداد 1398 09:58 ق.ظ
try these out (Valorie) - https://blackiestaysail7.hatenadiary.com/entry/2019/03/22/193427
of course like your website but you have to test the spelling on several of your
posts. Many of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome
to tell the truth nevertheless I will definitely come back again. http://www.constructionnews.co.nz/Redirect.aspx?destination=http://www.helios7.com/find-best-nursing-home-abuse-lawyers/

Read More - http://judgmentaluntying8.wapgem.com/index/__xtblog_entry/13592496-real-world-secrets-of-new-york-personal-injury-lawyer-the-facts
agranda tu pene پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 09:34 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts.
In any case I'll be subscribing to your feed and I hope you write
again soon!
desenvolvimento peniano چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 10:25 ب.ظ
No matter if some one searches for his necessary thing,
so he/she wishes to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.
como almentar o penes naturalmente چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 04:54 ب.ظ
Wow! In the end I got a blog from where I can actually obtain useful
data concerning my study and knowledge.
desenvolvimento peniano چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 03:59 ب.ظ
You've made some really good points there. I checked on the net for
additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.
נערות ליווי בראשון לציון سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 04:20 ق.ظ
Yes. This is a primary choice. I can go on the analysis and turn into a registered psychologist.
There are various possibilities as field. This application can be
robust if perhaps We desired to try to get a different job.
חדרים לפי שעה בתל אביב دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 11:25 ب.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find
in minutes a villa rented by city, several different rooms lofts and villas.

Be in awe of the pictures and information that the site has to offer you.

The website is a center for every body the ads while in the
deblji penis جمعه 20 اردیبهشت 1398 02:16 ب.ظ
whoah this blog is wonderful i like studying your posts.
Stay up the good work! You realize, a lot of individuals are looking around for this information, you can aid them
greatly.
alongamento peniano پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 02:10 ب.ظ
Why visitors still make use of to read news papers
when in this technological globe the whole thing is available on web?
new york car accident شنبه 7 اردیبهشت 1398 08:36 ق.ظ
new york car accident - https://v.gd/qjTST3
Hello, i read your blog from time to time and i own a
similar one and i was just curious if you get a lot of
spam feedback? If so how do you protect against it, any plugin or
anything you can suggest? I get so much lately it's driving me crazy so any support is very much appreciated.
http://tinyurl.com/y3uv4cje
glyxar.ru پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 11:09 ب.ظ
It's a pity you don't have a donate button! I'd
definitely donate to this outstanding blog! I suppose for now i'll
settle for book-marking and adding your RSS feed
to my Google account. I look forward to brand new updates and will share this
blog with my Facebook group. Talk soon!
נערת ליווי پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 01:14 ق.ظ
"We will need to build to an alternative crescendo, cheri," he said.
"Therefore we may have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled up with lust,
along with the soft skin of his hard cock against
my sex was having its intended effect. I'm
feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt your head of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I wanted him to thrust into me hard.
Instead he pulled back and slid his hardness back nearly my clit.


I had been aching to have him inside, and I can tell
that his ought to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to fit mine, and I knew the sensation of my wet
pussy lips about the head of his cock was getting excessive
both for of us.

"Permit the finale begin," he explained, and he slid the tip of his cock inside me.


Both of us gasped as they held his cock there to
get a moment. I contracted my pussy to him further inside, and the man threw his head back with the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, and each and every time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful simply because it filled me, but I needed everything inside me.
I rolled sideways and rested my leg against his shoulder, anf the husband plunged his cock completely in.
G7 led headlight سه شنبه 20 فروردین 1398 08:39 ب.ظ
Pretty! This was an incredibly wonderful article. Thanks for supplying these details.
m3 led headlight یکشنبه 18 فروردین 1398 09:52 ب.ظ
Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!
ekstreme bushcraft knive پنجشنبه 15 فروردین 1398 08:30 ب.ظ
Choose the right steel for your bushcraft knife.
m3 h4 led headlight bulb چهارشنبه 14 فروردین 1398 11:45 ق.ظ
Hello! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a outstanding job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نظر سنجی
بازدیدکنندگان گرامی، لطفاً نظر خود را نسبت به مزاکرات ژنو اعلام کنید.


دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :